Mania anime-urilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Manga Naruto
Pe urmele dragostei Icon_minitimeDum Mar 01, 2009 12:09 am Scris de Sakura_pink angel

» Manga Bleach
Pe urmele dragostei Icon_minitimeDum Feb 22, 2009 7:46 pm Scris de Ichigo Kurosaki

» Papa to kiss in the dark ( ptkitd )
Pe urmele dragostei Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 9:14 am Scris de .bloodberry

» Come from Mars~O.o uuu
Pe urmele dragostei Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 9:11 am Scris de .bloodberry

» Blestemul sangelui
Pe urmele dragostei Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 11:09 pm Scris de calandrinon

» Hello!! here i'm !
Pe urmele dragostei Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 10:27 pm Scris de Ichigo Kurosaki

» Jionjou Romantica
Pe urmele dragostei Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 9:53 pm Scris de sweet_zoey

» Pe urmele dragostei
Pe urmele dragostei Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 11:37 am Scris de sweet_zoey

» Sugestii pt forum
Pe urmele dragostei Icon_minitimeJoi Feb 19, 2009 8:09 am Scris de Ichigo Kurosaki

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar


Pe urmele dragostei

In jos

Pe urmele dragostei Empty Pe urmele dragostei

Mesaj Scris de sweet_zoey Vin Feb 20, 2009 11:37 am

Nu stiu cat de buna sunt dar imi doresc sa imi spuneti voi daca am gresit Wink nu ma supar

Un baiat dragut se arata in cale

E undeva prin amiaz , soarele straluceste puternic, caci e vara, totul era de o nuanta de verde in orasul Japoniei, se putea simti usor mireasma dulce a florilor din copaci si din gradini. Parcul era plin , copii se aflau la tot pasul deoarece a venit vacanta si acum singura dorinta a lor este : distractia .
In acel parc se plimba o tanra, care tocmai isi sarbatorise majoratul, in acest moment avea tot ce isi dorea , cel putin asa gandea ea , era majora si putea face orice si-ar dori. Ea e imbracata cu o pereche de pantaloni scurti albi , si un tricou portocaliu ce avea inscriptionat intr-o parte : cool girl. Parul ei lung si negru te indemna sa te gandesti la intuneric, iar ochii ei albastrii iti aratau timiditatea ei, ea nu era mereu timida , defapt era cea mai rebela fata din liceu si asa ea avea o slabiciune , pe cat de indrazneata ar fi sa se bage intre oricine si sa se bata , pe atat de timida era cand se afla in apropierea baietilor pe care o atrageau. Isi putea ascunde foarte bine inocenta , dar totusi sensibilitatea ei cate o data o dadeau de gol.
- Akane! Buna! se auzea un strigat din spatele fetei.
Tanara se intoarce si il observa pe cel mai bun prieten al ei :Haruki Hirohata . Un baiat inalt , frumos si blond ca soarele, cu ochii albastrii asemanatori tinerei .Era imbracat intr-o pereche de pantaloni scurti si rosii iar sus avea un tricu alb . Cei doi se intelegeau foarte bine , erau ca si fratii in copilarie , dar si acum au ramas la fel de apropiati.
- Hey Haru! Ce faci aici ? Am crezut ca pleci la parintii tai azi. ii spune Akane
- Da , dar am venit sa imi salut sora , nu este politicos??
- Nu iti cam sta in fire ! Asa ca , hai , spune , de ce ai venit ?! intreaba Akane mirata
- De ce ? Nu ma crezi ? Ok , am venit ca sa imi i-au ramas bun de la Takumi, si daca tot te-am gasit si pe tine , de ce sa nu te salut !? raspunde acesta
- Am crezut ca il duci si pe el , doar sunteti iubiti nu ? Aaaa stai , am uitat , parinti tai nu stiu ca esti pe invers . zice Akane chicotind
Asa si era Haruki prefera baietii decat fetele , de acea cei doi sunt doar prieteni buni , se inteleg minunat impreuna.
- Da da , cum zici tu! Eu am plecat ! Pe curand , soro!
- Pa ! Sa ai girja de tine !
Akane privea in continoare silueta inalta ce se pierdea in multimea de oameni.
Ramasa singura ,ea s-a gandit sa mearga sa se plimbe, prefera deobicei strazile inguste si lungi care erau scufundate intr-o liniste totala. Ii placea sa se gandeasca , si sa se plimbe in acelasi timp .
Akane trece un semafor ajungand astfel in fata unei strazi foarte inguste si s-a hotarat sa o ia pe acolo . Ei nu ii era frica de nimeni si de nimic , nu ii pasa daca cineva se lega de ea , caci se putea apara cu usurinta deoarece a facut arte martiale si mai avea si diferiti prieteni care o mai aparau . Dar fiind neatenta si cu gandurile departe , ea a fost luata in surprindere de trei baieti mari si acoperiti la fata , a incercat sa ii loveasca dar erau prea rapizi pentru ea , in cele din urma a obosit , dar nu a vrut sa se dea batuta asa ca a luat o caramida ce a gasit-o pe jos si i-a aruncat in cap la unul dintre ei,iar apoi a inceput sa fuga spre blocurile ce se afla in fata ei , sperand ca cineva ii a da o mana de ajutor , si asa se si intamplase , un baiat inalt cu parul lung si albastru, ochii negrii imbinati cu mov , iar el era imbracat in pantaloni de bluji si o camasa alba descheiata la toti nasturii, el aparu din senin in fata fetei , ea prinzand curaj la ajutat sa ii infunte pe cei doi , luptand in echipa , desi era ciudat pentru ea caci nu il cunostea . Intr-un sfarsit luptea s-a incheiat asa ca cei doi au inceput sa vorbeasca:
- Salut, de unde ai aparut ?! Si de ce m-ai ajutat ? intreba Akane avand o nuanta de rozaliu inchis pe obrajii ei infierbantati.
- Pai am auzit un POC , asa ca m-am uitat pe geamul din camera mea si te-am vazut pe tine cand fugeai catre blocul meu , si am sarit pentru a te ajuta. Dar imi permiti sa te intreb ce cautai tuh acolo cu acei golani ? spune el trecandu-si mana prin par
- Pai cei trei au aparut in fata mea asa ca .. am incercat sa ma apar ... apropo , cum te numesti? Intreaba ea rasucindusi o suvita de par
- Seiichi Kobayashi .Pe tine ?
- Akane kujo, imi pare bine sa te cunosc!
- Haide sus la mine sa mai povestim , ca nu e prea confortabil aici ! spune acesta ingandurat.
Ea accepta asa ca facu un semn din cap insemnand ok , si il urma pe baiat pana in fata unui apartament mare , desi avea numa doua camere era chiar foarte mare . livingul era mare si avea peretii vositi intr-un galben deschis . avea o canapea rosie pe spatele unui perete iar in stanga si in dreapta avea doua fotolii de aceeasi culoare.In fata ei se afla o masuta de sticla , iar intr-un colt se gaseste un televizor cu plasma. In peretele cu usa este facut un bar si avea diferite obiecte casnice.
- Stai jos ! spune Sei
Akane se aseaza pe canapea privind in jurul ei, nu a mai vazut o camera de baiat care sa arate asa curata.
- Vrei ceva de baut? se auzi iarasi vocea baiatului
- Da un pahar cu suc , te rog ! raspunde tanara
Dupa ce o serveste se aseaza langa ea, si o priveste intens, ea se inroseste ca cel mai rosu trandafir, si incepe sa tremure, pana acum nu a mai simtit un sentiment atat de puternic, corpul ii vibreaza , iar ea nu putea sa se controleze , inima ii batea din ce in ce mai tare.Observand asta , Sei se apropie usor de ea , prinzandu-i buzele intr-un sarut pasional.

Personajele:


Akane Kujo

Pe urmele dragostei Akane

Haruki Hirohata

Pe urmele dragostei Haru

Seiichi Kobayashi
Pe urmele dragostei Sei
sweet_zoey
sweet_zoey
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 5
Varsta : 31
Anime preferat : Elfen Lied Data de inscriere : 20/02/2009

Foaie de personaj
Warn:
Pe urmele dragostei Left_bar_bleue0/0Pe urmele dragostei Empty_bar_bleue  (0/0)

http://www.desenatori.ro/desenator/179812/

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum